Rozhodlo o tom předposlední dějství základní části a porážka posledního Pelhřimova v Litvínově. Tím pádem je jasné, že Svitavy bez ohledu na výsledek závěrečného kola v Ostravě obsadí třinácté místo a jejich plamínek naděje ještě hoří.

Pravda, dvoukolové play down bude extrémně náročné, půjde o dvě série na čtyři vítězná utkání, přičemž záchranu si z týmů na 10. – 13. místě zajistí pouze jeden celek (další dva podstoupí baráž proti soupeřům z národní ligy), nicméně svitavští hráči mají o co bojovat a to je pro tuto chvíli hlavní.

Jinak duel proti Hattricku, v němž se na svitavskou lavičku vrátil trenér Lubomír Kocourek, byl dalším z řady podobných. Slibně rozehraný, vždyť v polovině hrací doby domácí vedli, ale nedotažený k bodovému zisku. Po Říhově snížení na 4:5 bojovali až do konce o vyrovnání.

Usilovně, leč marně…

„Směrem k play down jsme ukázali celkem slušné zlepšení. Konečně víme, jakou cestou chceme jít. Evidentně nám pomohl Luboš Kocourek na lavičce, byť ani tak jsme se nevyhnuli individuálním chybám, kterými jsme Hattrick posadili na koně,“ uvedl vedoucí svitavského družstva Lukáš Brýdl.

Kromě posledního zápasu na palubovce Ostravy (sobota 3. března, 20:00) bude teď florbalisty nejvíce nezajímat, kdo skončí v konečném prvoligovém pořadí na desáté příčce, neboť tento tým jim bude soupeřem v prvním kole play down. A „výběr“ je pořád dost široký.

FbK TJ Svitavy – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)

Branky: 12. Volf, 36. Štarman, 48. L. Zach, 49. Říha – 37. a 46. Brom, 23. Hronek, 36. Vojtíšek, 47. Mati. Rozhodčí: Müller – Novosad. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 175.