VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

26.6.2018

Jde to. Třeba i se zlomenou rukou

Litomyšl - Evropský šampionát automobilových závodů Nascar Whelen Euro Series měl svoji třetí letošní zastávku na známém anglickém okruhu Brands Hatch, Na American Speedfest, jak se tamní podnik nazývá, znovu zavítaly desetitisíce fanoušků rychlých „žihadel“.

25.6.2018

Gabriela Koukalová: „Možná se jednou probudím a biatlon mi bude chybět“

Východní Čechy, Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Ve svém sportovním životě dosáhla prakticky vše. Vyhrála Světový pohár, mistrovství světa a má i olympijskou medaili. Sportu však dala vale na vrcholu a mnohé popudila svojí osobní zpovědí v knize Jiná. Pravě tu přijela biatlonistka Gabriela Koukalová propagovat do hradeckého OC Aupark.

21.6.2018

Odměnou za dobré výkony byla bohatá kolekce cenných kovů

Svitavy – Na dráze a v sektorech Svitavského stadionu se konaly krajské atletické přebory jednotlivců v kategoriích starších a mladšího žactva. Pro mladé závodníky se jednalo o vítané porovnání výkonnosti se soupeři z celého Pardubického kraje.

21.6.2018

Evropská medaile se Bartošovi nepřiblížila

Litomyšl – Čtvrtý podnik motokrosového mistrovství Evropy kubatury Open se jel v chorvatské Mladině. Svoji dominanci potvrdil český reprezentant Martin Michek, který závod díky prvnímu a druhému místu v jednotlivých rozjížďkách vyhrál a udělal další krok k zisku evropského titulu.

20.6.2018

Totalitní režimy Sokol zakazovaly. Jeho síla, jednota a akceschopnost jim vadily

Dolní Újezd - Sokolové v Pardubickém kraji mají za sebou oblastní slet v Městečku Trnávce, Sokolské sletové slavnosti v Pardubicích a teď je před nimi vrchol nejen letošního roku - XVI. Všesokolský slet, který se koná od 1. do 6. července v Praze.

16.6.2018

Medailové kovy z republiky zazářily

Polička – Republikový šampionát v kickboxu v bojových disciplínách plného kontaktu (full contact a low kick) se konal v Praze a osmnáctiletá bojovnice klubu Arena Vysočina Nicole Dvořáková oslavila další úspěchy.

16.6.2018

Cykloman: Vítěz vyrazil ostrým tempem hned od startu

Moravská Třebová – Dříve se začínalo na náměstí, letos přesunuli organizátoři centrum městského cross country do prostoru Knížecí louky. Tím však čtvrtý podnik seriálu Cykloman 2018 neztratil nic na přitažlivosti.

14.6.2018

Hlavní opory nezklamaly. Přesto bylo druhé vystoupení slabší než premiéra

Litomyšl, Moravská Třebová – Ke druhému kolu druholigové soutěže atletických družstev mužů se osmička účastníků skupiny C sešla na městském stadionu v Pardubicích na Dukle. Pro oba okresní kolektivy přineslo tohle dějství pohoršení o jednu příčku oproti květnové premiéře v Litomyšli.

14.6.2018

Kovář vs. Michek. To byl motokrosový zážitek jako hrom!

Litomyšl – Dvoudenní mezinárodní akce konaná pod názvem Orion Taurus Trans 2018 se organizátorům vydařila. Přestože ji tu a tam poznamenalo proměnlivé počasí, tak motorističtí fanoušci, kteří zavítali na motoshow na litomyšlském náměstí a na motokros do Horního Újezdu, určitě nelitovali takhle stráveného času.

13.6.2018

Vydařené jubileum. Velká cena Litomyšle nadchla

Litomyšl – Dvacet let, to je pěkná sportovní tradice. Tak dlouho se koná Velká cena Litomyšle v parkurovém skákání a její jubilejní ročník se náramně povedl. Vrchol v podobě extraligové soutěže zařazené do Českého skokového poháru nabídl početným divákům v areálu v Suché strhující podívanou.

10.6.2018

Rok třetích míst pro Denise Kince

Svitavy, Pardubice – Bowlingová kariéra svitavského hráče Denise Kince nabírá na obrátkách. První polovina roku 2018 se v jeho případě odehrála v „době bronzové“, když si hned z několika významných turnajů odvezl právě toto umístění a musí se s ním počítat jako s příslušníkem domácí elity.

8.6.2018

Jako v mistráku. V Horním Újezdu se sejdou přední motokrosaři

Litomyšl – Orion Taurus Trans 2018: Litomyšlská show představí o víkendu přední české týmy a nabídne trialisty, motokáristy, veterány, dakarský tým a další lákadla.

7.6.2018

Pardubický kraj přivítá Olympijský běh, v celém Česku poběží desítky tisíc lidí

Pardubický kraj - Blíží se největší běžecká událost v České republice. Přes 80 tisíc běžců, mezi nimi i mnoho olympioniků, vyběhne ve středu 20. června přesně v jeden okamžik na tratě závodů T-Mobile Olympijského běhu po celé zemi.

7.6.2018

Velká cena Litomyšle slaví dvacet let, jubileum ozdobí česká špička

Litomyšl – V roli vedoucího jezdce Českého skokového poháru přijede na kolbiště Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá Marek Klus. Chybět nebudou ani další favorité.

7.6.2018

Republikový sedmiboj s bronzovou odměnou

Svitavsko – Mistrovství republiky v atletických vícebojích, to bývaly v minulosti medailové žně pro závodníky ze Svitavska. Stačí vzpomenout na výsledky Pavla Baara či Terezy Vytlačilové. Jak se teď zdá, tak se „zlaté“ časy znovu vracejí.

6.6.2018

Groulík nastolil tempo, kterému soupeři nestačili

Osík – Ke třetímu podniku cyklistického Poháru Českomoravské vrchoviny se jeho účastníci sjeli do obce na Litomyšlsku.

2.6.2018

Mládí vpřed. Svoboda a Welsch se stali Tury

Svitavy – Sotvaže skončila nejúspěšnější sezona v historii svitavského basketbalu, tak začalo vedení Dekstone Turů pracovat na tom, aby ta následující byla podobně vydařená a klub v ní potvrdil svoje ambice zabydlet se v popředí Kooperativa NBL.

1.6.2018

Orientační závod vyšel Čertům, terénní časovka se jela pod taktovkou Königa

Moravská Třebová – Příjemné dostaveníčko cyklistů nabídl třetí díl seriálu Cykloman 2018. Po sedmnácté se jel orientační závod dvojic označovaný jako BACH. Těší se dlouhodobé oblibě a nejinak tomu bylo i letos.

31.5.2018

Dobré výkony v podání atletických nadějí

Svitavy – Druhé kolo atletického krajského přeboru žákovských družstev hostil Svitavský stadion a závody v domácím prostředí byly pobídkou především pro atlety a atletky v barvách TJ Svitavy, aby předváděli co nejlepší výkony.

31.5.2018

Smůla. Horší čas je připravil o finále

Litomyšl – Blíží se každoroční svátek příznivců jezdeckého sportu. Velká cena Litomyšle v parkurovém skákání se uskuteční od 7. do 10. června na kolbišti Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá.

31.5.2018

Moravská a Klášterec vlétly do finále

Pardubický kraj – Jít příkladem se rozhodně vyplatí. Tuhle výzvu přijala i nová posila olympijského týmu dýdžej Aleš Matoušek, který dětem zpříjemňuje zápolení na krajských kolech Odznaku Všestrannosti.

31.5.2018

Doubek proháněl elitu Nascar, premiéra s Chevroletem SS dopadla dobře

Litomyšl – Šestidílný seriál Nascar Whelen Euro Series měl druhou letošní zastávku v Itálii na okruhu Franciacorta. Jediným českým zástupcem ve třicetičlenném startovním poli hlavní kubatury Elite 1 byl třiadvacetiletý odchovanec Orion Racing Teamu Litomyšl Martin Doubek.

30.5.2018

Sokolové všech generaci předváděli krásná vystoupení

Městečko Trnávka - Na začátek slavnostní průvod obcí, potom hromadná vystoupení na ploše stadionu: Méďové (rodiče a děti), Noty (předškoláci), Děti, to je věc! (mladší žactvo), Cirkus (starší žactvo), Siluety (dorostenky a ženy), Borci (dorostenci a muži), Cesta (ženy a seniorky) a Princezna republika (senioři a seniorky).

25.5.2018

Poprvé v ringu a hned vítězná. Mladá kickboxerka ukázala srdce

Polička – Mladí kickboxeři z klubu Arena Vysočina posbírali cenné medailové úspěchy. V Kadani se konal mezinárodní turnaj v kickboxu za účasti závodníků z Česka, Ukrajiny, Německa a dalších zemí. Týmové barvy hájili Nicol Dvořáková z Litomyšle, Filip Hlouš z Jedlové a Milan Hermon z Poličky.

25.5.2018

Na 64 polích: Mladý šachista Švanda nenašel přemožitele

Polička – O minulém víkendu se ve zdejší sokolovně konalo finále krajského přeboru mládeže Pardubického krajského šachového svazu. Akce se konala pod záštitou radního Pardubického kraje Bohumila Bernáška.

25.5.2018

Anna Kašparová se zkušených soupeřek nelekla

 Litomyšl, Hradec Králové – Národní pohár dorostu, juniorů a seniorů v karate, který se uskutečnil v Hradci Králové, byl zároveň nominační soutěží pro mistrovství České republiky. Z oddílu Karate-Do Litomyšl se ho zúčastnili tři závodníci: Tomáš Dostál, Iva Holomková a Anna Kašparová.

24.5.2018

Naháněná Jiskry a USK jen o „fous“ pro Pražany

Litomyšl – V domácích barvách zářili na úvod druhé atletické ligy hlavně Pavel Baar a Vojtěch Kozák, zatímco v těch moravskotřebovských Martin Bína.

23.5.2018

Divizní dorostenci bojují o záchranu

Svitavy –Velmi důležité vítězství vybojovali fotbaloví starší dorostenci TJ Svitavy, kteří se usilovně snaží o udržení ve skupině C divizní soutěže. Na domácím trávníku porazili v zajímavém střetnutí Viktorii Žižkov B 6:3, když základ úspěchu položili třemi brankami v prvním poločase.

23.5.2018

Třebovské volejbalistky přesvědčivě kralují ve druhé třídě

Svitavy – V plném proudu je jarní odvetná část krajských volejbalových přeborů druhé třídy. V nich má Svitavsko v tomto soutěžním ročníku čtyřnásobné zastoupení.

22.5.2018

Rozhodující bitva na jeden koš, bronz mají pro Pardubice

Svitavy - Basketbalisté Pardubic odmítli ve třetím duelu o bronz drama. Hned od úvodní čtvrtiny jasně nad Svitavami vedli a zaslouženě vybojovali v nejvyšší domácí soutěži třetí místo.

22.5.2018

Poslední zápas sezony určí, kdo se stane vládcem v Pardubickém kraji

Pardubice, Svitavy - V úterý se rozhodne o držitelích bronzu. Urvou ho basketbalisté Pardubic, nebo Svitav?

20.5.2018

Ještě není jasno. Tuři zdolali Beksu a živí naději na bronz

Svitavy – O držiteli bronzových medailí v Kooperativa NBL ještě není rozhodnuto. Basketbalisté Svitav v neděli doma ve druhém souboji o třetí místo porazili rivala z Pardubic 83:75 a stav série srovnali na 1:1. Rozhodující třetí bitva se odehraje v úterý v Pardubicích (18:00).

20.5.2018

Boj o bronz číslo dva. Tuři potřebují srovnat mířidla, Beksa chce sérii zavřít

Svitavy, Pardubice /KOOPERATIVA NBL/ - Pardubický „mečbol“ ve svitavské sportovní hale. V neděli večer může být jasno o třetí pozici v tomto ročníku NBL.

19.5.2018

TJ Jiskra a AK Slovan mají před premiérou

Litomyšl – O nadcházejícím víkendu začnou úvodními koly atletické soutěže družstev. Co se týče celostátní úrovně, bude se regionu týkat skupina C 2. ligy mužů. Mezi osmi účastníky jsou i celky Jiskry Litomyšl a AK Slovan Moravská Třebová.

18.5.2018

Na 64 polích: Hrálo se hlavně o udržení, naštěstí úspěšně

Svitavy – V tichosti skončily mistrovské soutěže šachistů, z pohledu Svitavska ovšem nabídly mnoho zajímavého dění a je na čase se ohlédnout za dosaženými výsledky.

18.5.2018

Pohár: Finálové brány zůstaly zavřeny

Svitavy – Finále fotbalového Poháru hejtmana Pardubického kraje, které se hraje 31. května ve Rváčově, bude bez účasti týmů ze Svitavska. Rozhodly o tom středeční semifinálové duely.

17.5.2018

Obhajoba ve velkém stylu. Vítěz bojoval pouze s časem

Moravská Třebová – Třiačtyřicátý ročník Dětřichovského memoriálu se stal pro běžce i organizátory příležitostí nejen ke sportovnímu výkonu, ale také k připomenutí si výročí konce druhé světové války a památky obětí ženského koncentračního tábora v Dětřichově.

17.5.2018

Rychle a bez chyb pro vítězství

Litomyšl – Prosluněná květnová sobota vytvořila kulisu pro druhé letošní jezdecké závody pořádané v areálu Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá u Litomyšle. Pro jezdce a jejich koně bylo celkem nachystáno pět skokových soutěží různého stupně obtížnosti. Jejich kurzy byly z dílny stavitele Romana Falty.

16.5.2018

Kliku do pohárové Evropy stiskli dříve pardubičtí obři

Pardubice – Nový stimul… V tomto týdnu prosákla na veřejnost zajímavá informace, že bronzový celek z české Kooperativa NBL by se mohl kvalifikovat do předkol Ligy mistrů. Po prvním utkání východočeské série o třetí příčku, mají blíže ke splnění tohoto cíle pardubičtí basketbalisté.

16.5.2018

Oblastní slet: Pět stovek Sokolů si zacvičí v Trnávce

Městečko Trnávka – Blíží se vyvrcholení letošního slavného sokolského roku. Ještě před tím, než se v prvním červencovém týdnu sejdou Sokolové z celého světa v Praze na VI. Všesokolském sletu, uskuteční se hromadné akce v jednotlivých regionech.

16.5.2018

Pardubice musí přebít zklamání, Tuři si věří

Pardubice, Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Svitavští basketbalisté cítí v nadcházejících soubojích o bronz šanci konečně změnit historii.

14.5.2018

Tuři se porvou o historickou medaili s Pardubicemi. První zápas ve středu

Svitavy - Poslední zápasy sezony čekají na svitavské basketbalisty. Svoje nejlepší umístění za dobu působení v nejvyšší soutěží mají jisté, touží ho však ještě vylepšit a poprvé se dostat na medailový post v Kooperativa NBL.

12.5.2018

Litomyšlští Sokolové se chystají na dvě sletové skladby

Litomyšl – Smetanovo město je rájem kultury, hudby i moderní architektury, ale také úctyhodné sokolské tradice. Za dva roky oslaví zdejší jednota 150 let existence, její dějiny se píší od 15. května 1870, kdy byly podepsány „Stanovy tělocvičné jednoty Sokol v Litomyšli“.

11.5.2018

Mathias Vacek se stal králem jevíčských májových etap

Jevíčko – Na malohanáckých silnicích se konal 42. ročník Závodu míru nejmladších, prestižního mezinárodního etapového klání kadetů.

11.5.2018

Obhájce skončil, padl v semifinále

Polička – Sny o obhajobě prvenství v první národní lize hokejbalistů narazily na tvrdou realitu. Poličská Kometa nestačila v semifinále play off na soupeře z Jihlavy a poté, co prohrála všechna tři utkání série, je vyřazena.

11.5.2018

Manažer Kovář: Takhle bych si to představoval

Litomyšl – Čtyřikrát v TOP 6! Motokrosařům v barvách Orion Racing Teamu Litomyšl se povedl druhý podnik domácího šampionátu v Pacově.

7.5.2018

„Na adresu hráčů nemohu říci špatného slova“

Svitavy - V nejkratším možném čase skončila semifinálová série Kooperativa NBL mezi svitavskými Dekstone Tury a Nymburkem. Mnohonásobní čeští šampióni postoupili do svého šestnáctého finále hladce 4:0 na zápasy, když pouze v prvním utkání připustili pochybnosti o výsledku.

6.5.2018

Semifinále číslo 4: Marný svitavský boj, o finalistovi je jasno

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ - V sobotu se rozhodlo o prvním účastníkovi finále nejvyšší soutěže basketbalistů. Nymburk potvrdil roli favorita a vinou zranění okleštěnou svitavskou sestavu „přejel“ rozdílem třídy i ve druhém duelu ve sportovní hale Na Střelnici.

4.5.2018

Semifinále číslo 3: Nymburk v hale Na Střelnici dominoval

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Po dvou čestných prohrách na palubovce soupeře nastoupili svitavští basketbalisté ke třetímu semifinálovému utkání nejvyšší soutěže s cílem znovu potrápit favorizovaný Nymburk a když by jim to doopravdy šlo, tak se pokusit o senzaci. Tyto plány ovšem protivník bez milosti rozmetal a do finále mu schází poslední krok.

4.5.2018

Kometa doma dvakrát padla a ztrácí

Polička – Semifinálová série první národní ligy se zatím nevyvíjí podle představ hokejbalistů Komety. Obhájci prvenství z loňského roku nevyužili výhodu domácího prostředí v úvodních dvou utkáních a jsou jednu porážku od vyřazení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT