V pátek po šestnácté hodině přistál vrtulník záchranářů u nehody, která si vyžádala zranění. Ta se stala na silnici první třídy číslo 35 u Gruny ve směru z Moravské Třebové do Mohelnice. Ve druhém stoupání se srazila dvě nákladní vozidla a dvě osobní. Jedním z nich byl vůz Opel Kadett. „Při přejíždění z pravého jízdního do levého průběžného jízdního pruhu řidič osobního automobilu narazil do vozidla, které s ním jelo souběžně. Po kolizi vůz vyjel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozem,“ popsal nehodu operační důstojník.

Lékaři si do péče převzali zraněné, z toho jednu osobu musel kvůli zraněním do nemocnice transportovat vrtulník. „Nejprve na místo nehody vyjela profesionální jednotka ze Zábřehu a také z Mohelnice. Moravskotřebovští hasiči totiž zasahovali ve stejnou chvíli při jiné nehodě v Boršově. Tam narazil do stromu řidič automobilu Mini Cooper,“ sdělil operační důstojník hasičů. Podle něj se u Gruny jednalo o silný střet. Motor z osobního automobilu dokonce skončil mimo vozidlo. Při nehodě vznikla škoda za osmdesát dva tisíc korun. Hasiči pomohli s odtažením nepojízdného kamionu, aby nepřekážel na silnici. Jejich asistence byla rovněž nezbytná při odstraňování osobního automobilu z komunikace. Musel přijet také jeřáb. Při pátečním provozu nehoda komplikovala situaci na silnici. Tvořily se kolony.

Ve čtvrtek 15. července pro změnu dosedla helikoptéra po sedmnácté hodině u silnice mezi Biskupicemi a Jevíčkem. Tam řidič narazil do stromu (Foto: Policie ČR Svitavy). „Jednalo se o kolizi jednoho osobního vozidla Ford Escort. V něm cestovaly tři osoby, z toho dvě děti. U nehody zasahovaly dvě jednotky, profesionální z Moravské Třebové a dobrovolníci z Jevíčka. Na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby,“ potvrdila mluvčí hasičů Vendula Horáková. Hasiči poté odtáhli vozidlo a odstranili následky nehody. Hmotná škoda je odhadnuta na deset tisíc korun.