„Dvaatřicetiletý cizinec, žijící na Moravskotřebovsku, jel ve felicii. Při průjezdu zatáčkou dostal smyk a vjel do protisměru. V tu dobu místem projížděla 52letá žena na jízdním kole. Vozidlo cyklistku srazilo. Automobil poté sjel do přilehlého pole. Řidič, aniž by vážně zraněné ženě poskytl jakoukoliv pomoc, z místa nehody utekl,“ popsala nehodu vrchní policejní inspektorka Anna Štegnerová.

Záchranáři ženu převezli sanitním vozem do brněnské nemocnice. V době, kdy na místo přijížděli složky IZS, zahlédli hasiči dva utíkající muže. Výjezdová skupina policie včetně služebního psa pátrala po prchajících osobách. Pes stopu sledoval téměř tři kilometry. Ve staré kůlně zadrželi policisté jednoho z mužů. Druhý se vrátil na místo nehody s majitelkou vozidla. Měla za úkol tvrdit, že vůz řídila sama. Řidič byl pod vlivem alkoholu a navíc nevlastní řidičské oprávnění.

Případ si na místě převzal policejní komisař. „Řidič je v současné době zadržen a s největší pravděpodobností bude také obviněn. Nyní má na svědomí podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ublížení na zdraví,“ dodala Anna Štegnerová .

(pk)