V sobotu v noci vyrazili strážníci Libor Haupt a Tereza Fialová na kontrolu do chatové a zahrádkářské oblasti u rybníka Rosnička. „Můžeme to nazvat štěstím, osudem nebo náhodou, ale ve 23.40 hodin na hladině rybníka zahlédli bezvládné tělo ženy, které částečně leželo na břiše ponořené ve vodě nedaleko od břehu rybníka,“ sdělil velitel svitavské městské policie Rostislav Bednář.

Strážníci ženu ihned vytáhli z ledové vody a okamžitě jí poskytli první pomoc. „Žena jevila jen velmi slabé známky života. Na místo kolegové přivolali zdravotnickou záchrannou službu a až do jejího příjezdu strážníci poskytovali ženě první pomoc. Posádce zdravotnické záchranné služby se následně v sanitním voze podařilo obnovit životní funkce nalezené ženy a převezli ji k hospitalizaci do nemocnice ve Svitavách,“ dodal velitel Bednář.

Velké štěstí

Žena měla velké štěstí, že se strážníci pohybovali zrovna v okolí Rosničky. Podle záchranářů stačilo už jen několik málo minut a dotyčná by v rybníku utonula. Především díky včasnému a profesionálnímu přístupu, poskytnutím okamžité první pomoci strážníci zachránili ženě život.