"Ve středu okolo půl sedmé ráno nám projíždějící řidič na linku 158 oznámil havarované vozidlo v lese, na silnici II/360 mezi Litomyšli a Poličkou, 'na Dolečkách'. Jednalo se o vozidlo Nissan Qashqai, které bylo vjeté mezi stromy tak, že jsme museli požádat hasiče, aby se k vozidlu doslova prořezali motorovými pilami. Ve vozidle se nikdo nenacházel a z vozidla byly odstraněny i registrační značky," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Policisté včetně psovodů v okolí havarovaného vozidla začali pátrat po řidiči nebo případných spolujedoucích, nikoho se jim ale nalézt nepodařilo. Pátrání pokračuje i v nemocnicích v okolí.

Ve Svitavách narazil do auta a ujel. Viděli jste nehodu?
Ve Svitavách narazil do auta a ujel. Viděli jste nehodu?

"Policisté nyní provádí další úkony ke zjištění řidiče a provozovatele vozidla, šetření v okolních nemocnicích a tak dále. Současně žádáme veřejnost, pokud byste měl někdo informace důležité pro objasnění této nehody nebo jste se během noci pohybovali po silnici II/360 mezi Litomyšlí a Poličkou a mohli jste vidět buď samotnou havárii nebo například osoby pohybující se po silnici, zavolejte nám na linku 158," požádala veřejnost Janovská.

Už dopoledne vydali k nehodě informace profesionální hasiči, ti k nehodě vyjížděli v 7:04 hodin.

"V Dolním Újezdu zasahovaly ve sváteční ráno dvě jednotky hasičů u nehody vozu, který skončil mimo vozovku. Automobil zůstal doslova namáčknutý mezi kmeny stromů. Hasiči se k vozu ani nemohli dostat. Po dohodě s policisty jsme zajistili provozní kapaliny, aby neunikaly. Pomocí motorových pil si pak hasiči museli vytvořit cestu a auto ze spleti větví a kmenů a pomoci jeřábu vyprostili," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Mohlo by vás také zaujmout: Stavíme dálnice rychleji než Poláci, řekl ministr při křtu D35 u Vysokého Mýta

Zdroj: Iveta Nádvorníková