„Dvě dopravní nehody se odehrály na sobě nezávisle,“ uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Řidič fabie, který jel dnes před polednem po hlavní silnici ve směru od Svitav, chtěl odbočit z hlavní silnice doleva. Motorista v dodávce nedodržel potřebnou vzdálenost a do stojící felicie narazil. Ačkoli nikomu z posádky těchto dvou vozidel se nic nestalo, situaci zkomplikoval řidič peugeotu, který jel od Poličky. „Zřejmě se lekl a sjel ze silnice,“ sdělila Anna Štegnerová. Automobil přerazil dopravní značku, která odletěla několik metrů a narazil do mostku.

„Vyprostili jsme z havarovaného vozidla zraněné osoby. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin, místo jsme zasypali sorbentem,“ uvedl velitel zásahu. Podle mluvčí svitavské policie spolujezdkyně utrpěla vážná zranění a transportoval ji vrtulník do nemocnice. Řidiče peugeotu odvezli záchranáři do svitavské nemocnice s lehčím zraněním. Policisté kolizi nadále vyšetřují. Hledají proto i další svědky, kteří by mohli sdělit další informace k celé události.

Dopravu na místě řídili policisté po dobu nehody kyvadlově.

Nejednalo se první nehodu v tomto úseku. Před několika měsíci se kousek od místa dnešní havárie střetla řidička formana s autobusem. Také ji musel transportovat do nemocnice vrtulník.

FOTO/VIDEO: U nehody s autobusem zasahoval vrtulník