Nákladní vlak smetl po půl deváté ráno na nechráněném železničním přejezdu opatřeném výstražnými kříži mezi Újezdem u Chocně a Plchůvkami osobní vůz Nissan Terrano.

Vlak vozidlo po nárazu tlačil asi 250 metrů. Čtyřiatřicetiletý řidič střet nepřežil, ačkoli hasiči ihned po příjezdu začali s umělým dýcháním. Muž byl ve vozidle zaklíněn, proto ho hasiči museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. „Podle lékaře byla jeho zranění neslučitelná se životem,“ uvedla Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vysokého Mýta, dobrovolní hasiči z Chocně a hasiči Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová.

V úseku mezi Čermnou nad Orlicí a Chocní byla zavedena náhradní autobusová doprava, provoz na trati byl obnoven až po 13. hodině. Nehodu vyšetřuje Policie ČR a Drážní inspekce. Podle policejní mluvčí Evy Sichrové měla dechová zkouška u strojvedoucího negativní výsledek. „Škoda na lokomotivě je 150 tisíc,“ dodal Jan Kučera z Drážní inspekce.

S většími problémy se ve čtvrtek potýkala i autobusová doprava. Všechny autobusy sice podle Renaty Kundelové z ICOM Transport a. s. v okrese dojely, kam měly, ale většina se zpožděním od 10 do 30 minut. „Linka Vysoké Mýto - Pardubice přijela do Pardubic opožděná o hodinu. Stejně tak linka Lanškroun – Praha na příjezdu do Prahy,“ doplnila. Problémy řidičům autobusů způsobují zúžené komunikace, na nichž se obtížně vyhýbají s protijedoucími vozy.