V pátek kolem šesté hodiny ráno skončil v protisměru a v příkopu řidič Škody Octavia. Jel po silnici I/35, když s vozidlem pravděpodobně v důsledku nepřiměřené rychlosti dostal smyk a ocitl se v protisměru. Škodu policisté odhadují na 80 tisíc korun.

Autobus a osobní vozidlo se bočně střetly na silnici III. třídy č. 3665. „Oba řidiči se údajně snažili držet dále od krajnice, přičemž došlo k bočnímu střetu. I tady nebyl naštěstí nikdo zraněn," uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová. Škoda na vozidlech je na 90 tisíc.

Mladému muži v pátek v poledne na jedné z ulic Litomyšle patrně nechtělo nastartovat vozidlo. Požádal o roztlačení. Bohužel se vozidlo rozjelo a řidič za volantem narazil do zaparkovaného automobilu. Dvaatřicetiletému řidiči policisté naměřili 0,65 promile alkoholu v dechu. Způsobil škodu za 400 korun.

V pondělí kolem 20. hodiny se mezi Březovou nad Svitavou a Svitavami na volném úseku otáčel jeden z řidičů a narazilo do něj za ním jedoucí vozidlo. Podle mluvčí svitavské policie, spolujezdkyně z tohoto auta utrpěla zranění, která si vyžádala transport do nemocnice. Škodu na vozidlech odborníci předběžně odhadují na 105 tisíc korun. Dopravní policisté nyní zkoumají míru zavinění obou účastníků.