Tragická nehoda se stala na silnici I/35 z Vysokého Mýta směrem na Litomyšl u autodromu.

„Jednalo se o střet dodávky s kamionem. V dodávce cestovalo osm osob. Čtyři osoby byly mimo vozidlo, jedna osoba po odstřižení dveří z dodávky vystoupila, dvě osoby byly zaklíněné a museli je vyprostit hasiči. Řidič dodávky střet s kamionem nepřežil,“ sdělila Vendula Horáková, mluvčí hasičů.

"Na místo byly proto vyslány čtyři vozy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a dva vrtulníky. Z Olomouckého a Královehradeckého kraje. Zraněno bylo celkem sedm osob z toho jedna osoba svým zraněním podlehla na místě. U druhé osoby se podařilo stabilizovat životní funkce. Po připojení k umělé plicní ventilaci, stabilizaci páteře, pánve a mnoha dalších život zachraňujícjích úkonech byla v kritickém stavu transportována do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Zbylých pět zraněných posádky transportovaly se zhomžděninami, řeznými ranami obličeje horních a dolních končetin a trupu do nemocnic v Ústí nad Orlicí, Litomyšli, Chrudimi a Pardubicích," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Během vyšetřování a odklízení následků nehody se v místě tvořily kolony. Silnice I/35 zůstala v místě smrtelné nehody uzavřena zhruba do půlnoci. Policie dopravu odkláněla přes okolní obce, kamiony musely jezdit přes Choceň, hlásili z místa řidiči.
Městská policie. Ilustrační foto.

Pokuta za krádež potravin