Na místě zahynula jednapadesátiletá řidička, další žena byla vážně zraněna. Policie nehodu vyšetřuje, za pravděpodobnou příčinu havárie považuje nedání přednosti v jízdě.

Nehoda se stala krátce před osmnáctou hodinou na silnici I/35. Řidička vozu Škoda Octavia vyjela z vedlejší silnice a srazila se s vozem Volkswagen Tuareg, který jel po U Koclířova zahynula řidička.hlavní silnici.

„Náraz byl natolik silný, že vůz vyjíždějící z vedlejší komunikace skončil mimo vozovku a jeho řidička bohužel způsobeným zraněním na místě podlehla," uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová. Spolujezdkyni musela Letecká záchranná služba transportovat do Fakultní nemocnice v Brně. Posádka z druhého vozidla byla převezena s lehkými zraněními do svitavské nemocnice.

„Komisař služby kriminální policie a vyšetřování, jež si případ na místě převzal, nařídil zdravotně bezpečnostní pitvu," dodala mluvčí.
Policie hledá svědky nehody a žádá je, aby se co nejdříve ozvali na linku 158.

Tragická dopravní nehoda se u Koclířova stala také na začátku roku. V polovině ledna se na křižovatce silnice I/35 a I/34 srazily dvě škodovky. Žena, která cestovala v jednom z aut, zemřela na místě, vážně zraněný řidič zemřel o několik hodin později v nemocnici.