"Jedná se o srážku převozové sanity Renault Master a osobního automobilu Renault Clio. V sanitce jel pouze řidič. V osobním vozidle se vážně zranil řidič. Osmadvacetiletý řidič však na místě svým zraněním podlehl," sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Nepomohla ani resuscitace záchranářů, kteří byli na místě během několika minut. Vrtulník, který na místě přistál, bohužel odletěl prázdný. Zranění utrpěl i osmačtyřicetiletý řidič sanity, který skončil v nemocnici. 

Kolize se stala na silnici v obci Karle ve směru na Ostrý Kámen. "Osobní auto jelo ve směru ze Svitav na Litomyšl, sanita opačným. Po projetí zatáčky došlo ke střetu," doplnila Muzikantová. Redakci Svitavského deníku se však ozval svědek, jehož rodina potkala sanitu jen pár minut před tragickou srážkou. "Sanitu potkala má dcera s otcem za Trstěnicí, když jeli na Litomyšl. Řidič sanity kličkoval po silnici, až je vytlačil do krajnice. A pak v Karli…," napsal Jaroslav. 

Příčiny a okolnosti tragické nehody nadále vyšetřuje policie. 

V Karli došlo ke střetu sanity a osobního auta. Řidiči vozu Renault Clio na místě zemřel.V Karli došlo ke střetu sanity a osobního auta. Řidiči vozu Renault Clio na místě zemřel.Zdroj: Policie ČR