Dva kamiony plně naložené stejným materiálem, betonářskými ocelovými výztužemi, se střetly před půl šestou ráno. Silnice ještě v noci nebyla průjezdná. Na objížďce havarovaly další dva kamiony. v Čisté jeden nákladní vůz poškodil mostek.

Podle mluvčí svitavské policie Anny Štegnerové jeden z řidičů odbočoval od čerpací stanice na hlavní silnici. Tam se střetl s dalším plně naloženým kamionem. Po silném nárazu zůstaly oba vozy vklíněné do sebe. Podle hasičů při havárii došlo k úplnému zdemolování kabiny jednoho kamionu.

„Jeden z řidičů bohužel nehodu nepřežil. Druhý se lehce zranil,“ informovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Lékaři zraněného ošetřili ve svitavské nemocnici. Nepříjemný zážitek měli i cestující z linkového autobusu, který odbočoval na zastávku na Gajeru těsně před karambolem. „Seděla jsem za řidičem. Bylo ještě špatně vidět. Uslyšela jsem ránu. Nejprve jsem myslela, že se jen vysypal náklad. Cyklistka, co jela kolem hned přivolala pomoc. Záchranka zde byla hned, bezprostředně poté dojeli i hasiči,“ popsala ranní zážitek starší houbařka, která v autobuse cestovala. Řidič kamionu, jenž vyjížděl od čerpací stanice, byl po nehodě otřesený. „Autobus odbočoval z hlavní silnice. Trochu se zdržel. Já byl už najetý, když se přiřítil kamion. Už se nedalo nic dělat,“ vysvětlil nehodu řidič, který přežil.

Jedno vozidlo má po nárazu zcela zdeformovanou kabinu, druhý kamion poškozený návěs. Škodu policisté odhadli na jeden milion korun. Policisté z oddělení dopravních nehod příčiny zatím vyšetřují. Případ si také na místě převzali kriminalisté.

Nehody v tomto úseku velmi frekventované silnice nejsou ničím neobvyklým. Velmi často mívají právě tragické následky. V blízkosti čerpací stanice se nejedná o první vyhaslý život.

Kvůli nehodě byl hlavní tah z Čech na Moravu, silnice I/35, uzavřený. Na řidiče čekaly komplikace. Policisté vedli dopravu po objízdných trasách. Odkláněli vozidla od Litomyšle pro nákladní dopravu přes Poličku a pro osobní přes obec Čistá. Od Svitav vedla přes Brlenku do Čisté a Litomyšle.

Hlavní silnici I/35 se ještě nepodařilo zprůjezdnit. Problémy se bohužel objevily rovněž na objížďce. „Nadále je v souvislosti s úterní ranní nehodou u Gajeru silnice uzavřená,“ informovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Na objízdné trase obce Čistá měly dle dostupných informací sjet další dva kamiony do příkopu. „Nikdo není zraněn,“ sdělila včera v deset hodin večer mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Doprava tímto na objížďce velmi zkomplikovala.

Na Gajeru se následky nehody odstraňovaly do jedné hodiny v noci. Nákladní automobil, který poškodil mostek v Čisté vyprostili dobrovolní hasiči kolem půlnoci.