Při tragické nehodě havarovala osobní a nákladní vozidlo. Auta prorazila svodidla a skončila mimo silnici. Nehoda se stala před půl pátou odpoledne na přehledném a širokém úseku frekventované silnice I/35.

„Na místě došlo k šesti zraněním, z nichž dvě byla neslučitelná se životem. Zemřelí byli muž a žena z osobního auta, jednalo se o cizince," informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Vážná nehoda u Opatovce si vyžádala čtyři zraněné.
Při nehodě u Opatovce se zranili čtyři lidé, pro seniorku přiletěl vrtulník

Nehoda se stala v neděli 15. října odpoledne na hlavním tahu na Olomouc. Podle prvních informací se pro řidiče a jeho spolujezdkyni z osobního auta stal osudným úsek poblíž Opatovce, asi nedaleko odbočky na Gajer. Nehoda se stala na rovném úseku asi 1,5 kilometru od křižovatky s I/43 na Svitavy ve směru na Hradec Králové.

Jedná se o úsek častých vážných nehod, poslední tragická se však v 5,4 kilometru dlouhém úseku mezi křižovatkou s I/43 a odbočkou na Mikuleč (nepočítaje čtyři smrtelné nehody v prostoru obou těchto křižovatek) stala v roce 2012, tehdy šlo také o srážku osobního a nákladního auta. Více smrtelných nehod je v navazujícím úseku od křižovatky s I/43 směrem na Koclířov a Moravskou Třebovou. Letos v dubnu tady při srážce dvou osobních aut zemřeli tři lidé.

Havarované automobily jsou nyní umísťovány jeřábem na nákladní vůz a budou předány policistům k expertíze
Vrak k nepoznání, na místě tři mrtví mladíci a dva zranění. Tragédie u Koclířova

Další spolucestující jsou také zranění, stejně jako řidič náklaďáku, pro jednoho zraněného člověka z osobního vozidla přiletěl vrtulník.

„Silnice je v tuto chvíli uzavřená," dodala večer Janovská. Přesnou příčinu nehody vyšetřuje policie.

Silnici I/35 by tu měla za za tři roky nahradit souběžně budovaná dálnice D35.