"Topit se v bažinách jako král v pohádce Sůl nad zlato musí být velmi nepříjemný pocit. Asi nikdo z nás by to nechtěl zažít. Ale stalo se to v minulých dnech jedné rodince, která přijela na Svitavsko z Brna a chtěla se projít po turistické cestě až k Holubí Studánce u Městečka Trnávky," líčí mluvčí krajských profesionálních hasičů Vendula Horáková.

"Hned jak jsem se o případu dozvěděl, vzal jsem traktor, protože s jinou technikou se do těch podmáčených míst, které tu po dešti jsou, nedostanete," přibližuje neobvyklý zásah zástupce velitele jednotky dobrovolných hasičů z Městečka Trnávky František Kozlovský.

Žena zapadla a lehla si na břicho. Snažila si pomoci rukama, ale tak se ještě více bořila. "Žena byla zapadlá v bahně asi jeden metr. Pobral jsem s sebou do traktoru fošny, podlážky na lešení, abychom ženě pomohli," popisuje dramatické chvíle pan Kozlovský, který ještě stačil přivolat kolegy hasiče profesionály z Moravské Třebové.

Flídrovi z Litomyšle jedou s Chevroletem z roku 1932 Mezinárodní soutěž spolehlivosti Československem 1921–2021.
Chevroletem z roku 1932 kolem Česka a Slovenska za 7 dní

Holubí studánka získala název díky pověsti, která říká, že na toto místo zavedlo umírajícího vojáka hejno holubů. Voják se díky zázračné vodě vyléčil. Studánka se nachází vedle kapličky u zeleně značené turistické cesty na kopec Hušák.

Žena byla v šoku a všichni kolem prožili hodně stresu, když viděli ženu a maminku v jedné osobě propadat se hlouběji do bahna. Naštěstí vše dopadlo dobře a ženu se podařilo vytáhnout.

"Tak až vyrazíte někam na výlet, třeba po 'modré', buďte opatrní. Nikdy nevíte, co se vám může stát," podotkla mluvčí hasičů Horáková.

"Vydáme se ještě místo označit, aby se do bahna někdo další nepropadl," uzavřel případ František Kozlovský.

Žena byla poté odvezena na hasičskou stanici, kde bylo provedeno její „odbahnění“.