Naposledy tady přehlédl 79letý invalidní důchodce a řidič Škody Favorit cisternu ve směru od Litomyšle a najel přímo pod její kola. Spoluejzdec, syn řidiče, skončil s vážnými zraněními v nemocnici.

Na stejném místě zahynula začátkem roku důchodkyně na bicyklu. 74letá cyklistka ze Svitav nedala na silnici přednost automobilu Mercedes Benz a z boku do něj narazila. Po převozu do nemocnice zemřela.

Trojlístek neštěstí doplňuje mladík, který havaroval se škodovkou u Korouhve. Devatenáctiletý mladík náraz do stromu nepřežil. „Řidič z Jimramova jel s automobilem Škoda 105 po silnici druhé třídy od Jimramova na Poličku. Na rovném úseku silnice sjel mimo vozovku, kde narazil do stromu,“ popsal tragickou dopravní nehodu Martin Švancara ze svitavské policie. V důsledku silného nárazu do stromu mladý muž na místě zemřel.

Odborníci varují: za většinou tragédií stojí nepřiměřená rychlost a alkohol.

Od začátku roku se stalo na silnicích v okrese 438 dopravních nehod a zahynuly tři osoby. Rozdíl oproti roku 2007 je výrazný. Vloni za stejnou dobu zemřelo v provozu sedm lidí. „Dvakrát jsme vyšetřovali smrtelnou nehodu na křižovatce u Slovnaftu. To je podle mého názoru nejkritičtější křižovatka v celém okrese. Jednou došlo k tragédii u Koclířova. Úsek je dobře značený, ale problém je v řidičích, kteří se nedokážou zorientovat v hustém provozu,“ míní Martin Švancara, vedoucí oddělení dopravních nehod svitavské policie. Na seznam vysoce nehodových úseků se zapsal také březovský kopec. V prudkém klesání k městu často havarují především řidiči kamionů a nákladních aut, kteří podcení zatáčku při sjíždění z kopce.

Více čtěte v úterním vydání Svitavského deníku 17. června.