Taková kolize aut se jen tak nevidí. Ačkoliv může působit jako jakákoliv jiná, v tomto případě se nejspíš oběma řidičům pořádně protočili panenku, když policisté vyčíslili škody. Všechno se to odehrálo tak, že řidič nákladního iveca s návěsem přejel v levotočivé zatáče do protisměru, tam nejspíš velice pozdě uviděl náklaďák značky DAF. Dost pravděpodobně už nestihl narychlo zareagovat, strhnout jinak řízení a vozy se bočně střetly.

„Při střetu obou vozidel došlo k odlomení trosek, které poškodily vozidlo Mercedes Benz," uvedla další okolnosti případu tisková mluvčí svitavské policie Hana Kaizarová.

Tam už nejspíš oba šoféři tušili, že je zle. Cožpak škoda na kamionech, ale hodně drahým špásem bylo poničení německého vozu, kde škody obvykle šplhají do desetitisíců i statisíců. O tom se konec konců přesvědčili vzápětí.

„Škoda je vyčíslená na čtyři sta deset tisíc korun," uvedla Kaizarová. Jediným plusem srážky obou vozů je alespoň to, že všichni vyvázli z nehody bez jakéhokoliv zranění. „Dechové zkoušky se ukázaly jako negativní. Na místě byla naopak uložena pokuta tisíc korun," dodala ke zvláštní nehodě policejní mluvčí. Riskovat se proto opravdu nevyplácí.