Nejprve je požádali o pomoc státní policisté, kteří potřebovali vyhodnocení záznamu z kamerového systému. „Důvodem bylo šetření dopravní nehody, kdy viník poškodil zaparkované vozidlo a z místa ujel, aniž by událost oznámil či kontaktoval majitele nabouraného auta," sdělili strážníci. Výstup z kamer a zjištěné poznatky si policisté převzali.

Rychlé řešení měl druhý případ. Na kruhovém objezdu překážel kus dřeva, který blokoval plynulý provoz.

V odpoledních hodinách řešili neobvyklý dotaz. Ten přijali od občana z Vějíře, který se ptal na oprávněnost opakovaných přeletů vrtulníku v místě jeho bydliště. „Muži jsme museli sdělit, že nejsme institucí, která je informována o letovém provozu," konstatovali strážci zákona.

Ve večerních hodinách řešili případ, který je zcela v jejich kompetenci. Hlídka byla přivolána k cyklistovi, který ohrožoval bezpečnost provozu. Podezření na alkohol se potvrdilo provedením dechové zkoušky. „Muž nadýchal 0,83 promile alkoholu. Sepsali jsme oznámení o podezření z přestupku a záležitost předali k projednání správnímu orgánu," sdělili městští policisté. Čtyřicetiletý cyklista musel domů dojít pěšky.

(pš)