V sobotu kolem třetí hodiny ranní narazil dvaadvacetiletý řidič s autem Škoda Octavia do domu v obci na Svitavsku. Policisté z obvodního oddělení v Moravské Třebové si v noci všimli rychle couvajícího auta, jehož řidič se chtěl pravděpodobně vyhnout policejní kontrole. Nezabraly ani majáky a červený nápis stop na policejním autě.

"Škodovka při couvání sjela ze silnice a narazila do sousedního domu. Spolujezdec z místa nehody utekl. Řidiči se z vozidla nechtělo a svůj úmysl „nevzdat se“ umocňoval tím, že neustále přidával plyn a snažil se z místa ujet. Nakonec řidič vozidlo opustil," sdělila policejní mluvčí Dita Holečková.

Šofér má až do srpna roku 2024 zakázané řízení. Navíc měl pozitivní orientační test na drogy. "Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu však odmítl. Aby toho nebylo málo, tak vozidlo, které řídil, mělo neplatnou technickou kontrolu a nemělo sjednané zákonné pojištění," dodala Holečková.

Muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úřední rozhodnutí. Navíc se bude zpovídat i z přestupku. Jako řidič má totiž povinnost se podrobit na výzvu policisty vyšetření, zda není ovlivněn jinou návykovou látkou než alkoholem.