Příčinou páteční nehody, ke které došlo v jednu hodinu po poledni v Brněnci, byla zřejmě nepozornost. Řidič zelené Škody Fabia pravděpodobně nedal přednost stříbrné Škodě Octavia přijíždějící od Brna. Došlo ke střetu. Fabia byla odhozena do protisměru a narazila do sloupku. Škoda na Fabii dosáhla sedmdesáti a na Octavii sto deseti tisíc korun. Požití alkoholu před jízdou nebylo prokázáno.

V neděli v sedm hodin ráno v katastru obce Osík, nedaleko Litomyšle řidič osobního vozu Renault Laguna při projíždění mírné levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, na zledovatělém povrchu dostal smyk a přední částí vozidla narazil do stromu. Škoda na autě je, podle sdělení tiskové mluvčí svitavské policie Hany Kaizarové, zhruba třicet tisíc korun. Dechová zkouška u řidiče provedena nebyla, neboť dopravní nehoda byla nahlášena dodatečně.

Za druhou nedělní nehodou, která se stala ve tři čtvrtě na šest večer v Bystrém stála nepozornost řidičky osobního vozu Škoda Favorit, která vozidlo dostatečně nezajistila proti pohybu. Auto se samo rozjelo, narazilo do domu a následně do vozu Škoda Octavia. Celková škoda na obou vozidlech se odhaduje na čtyřicet tisíc korun. Policie vyřešila nehodu na místě pěti set korunovou pokutou.

U dvou dalších drobných nehod zasahovali v neděli krátce po sedmé hodině večerní dvě jednotky hasičů ze stanic v Poličce a Litomyšli. Při cestě k nehodě osobního vozidla v Dolním Újezdu hasiči zhruba dva kilometry za Litomyšlí narazili na jiné osobní vozidlo v příkopu. V autě cestovali dva dospělí a jedno dítě. Hasiči vozidlo vyprostili. Dítě podarovali plyšovou hračkou dráčka Záchranáčka, aby zmírnili nepříjemný prožitek z dopravní nehody. Druhá jednotka hasičů pokračovala do Dolního Újezdu, kde vozidlo rovněž uvízlo v příkopu. Také druhé auto bylo bez poškození vyproštěno.