O znovuotevření silnice informovala ve 20 hodin policejní mluvčí Dita Holečková.

Předcházející informace: 

"Silnice je stále uzavřená, objízdná trasa vede ze Svitav na Poličku a do Litomyšle, druhý směr přes Janov a Strakov," uvedla ve 14 hodin policejní mluvčí Dita Holečková.

Silnice I/35 mezi Litomyšlí a Svitavami zůstane uzavřena až do úterního večera. "Hasiči čekají na místě na další vyprošťovací techniku. Kolegové odhadují nutnou uzavírku silnice do 18 hodin," uvedla mluvčí policie Dita Holečková.

Řidiči stojí v koloně i více než hodinu. "Jedu do Litomyšle z Olomouce. Stojím hodinu v koloně, asi schůzku o půl třetí nestihnu," ozval se nám z kolony řidič. 

Před chvílí byl sice provoz aspoň kyvadlově umožněn, kvůli vyproštění kamionu se však chystá opět až tříhodinová úplná uzavírka.

"U těžké nehody stále zasahují hasiči. Ze zdemolovaných kabin kamionů jsme vyprošťovali oba řidiče. Jeden z nákladních vozů skončil v příkopu a druhý na silnici. Z rozžhavených komponentů, a v kombinaci s unikajícími provozními náplněmi, došlo k požáru jednoho z kamionů. Škoda, která vznikla požárem, nebyla dosud vyčíslena. Na místě byl i vrtulník letecké záchranné služby," uvedla mluvčí profesionálních hasičů Vendula Horáková.

"Po nehodě byl jeden z řidičů (1963) ošetřen na místě a podrobil se dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem. Druhý řidič (1984) utrpěl zranění a byl transportován do nemocnice vrtulníkem. Vzhledem ke zranění kolegové dechovou zkoušku neprovedli a nařídili u zraněného odběr krve," doplnila poliejní mluvčí Dita Holečková.

Silnice je po nehodě uzavřena, objízdné trasy jsou od Litomyšle na Strakov a Janov, ze Svitav přes Poličku. Přesné příčiny a okolnosti nehody policisté vyšetřují.

Vánice a ledovka komplikují dopravu
Vánice a ledovka komplikují dopravu. I/35 u Janova blokuje nehoda dvou aut

Na místě zasahují jednotky – profesionální ze Svitav a Litomyšle a dále dobrovolné z obce Čistá a Litomyšl. Ke střetu údajně došlo ve chvíli, kdy jedno z nákladních aut odbočovalo a druhé do něj narazilo. 

Informaci o nehodě jako první přinesl server dopravniinfo.cz. Doporučujeme jet objízdnými trasami, čekání dosahuje podle serveru kvůli vyšetřování nehody obousměrně už desítky minut. Větší zdržení je ve směru na Svitavy.

Podle informací z 13. hodiny vyplývalo, že provoz na silnici už byl obnoven, není tomu ale tak.  

Nehoda u JanovaNehoda u JanovaZdroj: dopravniinfo.cz