Dopravní značení, betonové obrubníky, oplocení domu poškodil řidič auta u Pohodlí. Havárie se stala v neděli po třetí hodině ráno na silnici u Pohodlí. Řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili 0,8 promile alkoholu v dechu. Motorista vyvázl z kolize bez zranění. Škody jsou odhadovány na 160 tisíc korun.

Hůře dopadl řidič, který havaroval v sobotu před druhou hodinou ráno na silnici třetí třídy u Litomyšle. I tento motorista byl opilý. Při kontrole nadýchal více než jedno promile alkoholu. „Řidič utrpěl lehká zranění. Jeho vůz skončil mimo komunikaci, kde narazil do násypu hlíny a dřevěného sloupku. Škody jsou odhadovány na dvacet tisíc korun,“ sdělila Anna Štegnerová, mluvčí svitavské policie.

Policisté také vyšetřují, kdo seděl za volantem osobního auta a havaroval u Chornic. K havárii došlo v pátek 13. května kolem deváté hodiny večer. „Řidič vyjel mimo komunikaci, narazil do stromu a převrátil se s vozidlem na bok. Pak z místa utekl,“ uvedla mluvčí Anna Štegnerová. Škody na havarovaném vozidle policie odhaduje na třicet tisíc korun.

Statistika

Od počátku letošního roku řešili policisté celkem 155 nehod. Tři lidé zemřeli, 7 utrpělo těžká zranění a 69 osob bylo zraněno lehce.

Příčiny nehod:
nepřiměřená rychlost 29x
nedání přednosti v jízdě 13x
nesprávné předjíždění 6x
nesprávný způsob jízdy 54x
alkohol 18x