Podle našich informací vyjelo z obchvatu od Hradce Králové na Paramo vozidlo Peugeot 306. Aniž by však nahoře dalo přednost, přejelo kolmo silnici a na protějším chodníku srazilo dva cyklisty, kteří zde v tu dobu stáli. „Jednalo se o muže ve věku kolem 40 let a ženu ve věku kolem 55 let. Manželé to ovšem zřejmě nebyli. Automobil je prorazil skrz zábradlí a odhodil je dolů ze srázu ke kolejím. Auto pak zůstalo viset z nadjezdu dolů. Oba cyklisté i čtyřicetiletý řidič peugeotu byli na místě mrtví,“ popsal našemu Deníku otřesnou událost jeden z pardubických policistů.

Proč k celé situaci došlo, však zatím není policistům známo. „Jelikož byl řidič, který nehodu zavinil, místní a tudíž vycházíme z toho, že dopravní situaci na Paramu musel znát, zabýváme se i možností, že by mohl mít krátce před událostí nějaký zdravotní problém. Z tohoto důvodu byla také nařízena pitva,“ potvrdila našemu Deníku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Všichni tři byli na místě mrtví. Přestože ihned přijela záchranka, podle jejího šéfa Pavla Svobody již ani vrtulník nebylo potřeba…