Mít rychlý a bezpečný vůz ještě nemusí být zárukou, že domů dojedete v pořádku. V sobotu ráno se přesně tato definice bohužel potvrdila. Šestatřicetiletý řidič, jedoucí se třemi dětmi na palubě BMW, vyrazil kolem Starého Města na Moravskou Třebovou, jenže do cíle své cesty už nedorazil. Během jízdy totiž narazil do stromu, který se mu stal osudným.

"Po nárazu do stromu řidič na místě zemřel. Ve vozidle byly tři děti, které měly být transportované do větších okolních nemocnic," uvedla tisková mluvčí policistů Jana Drtinová.

"Byly zraněny tři děti ve věku 11, 13 a 14 let. Jedno zraněné dítě po celou dobu komunikovalo s hasiči, ti ho umístili do hasičského vozu. Další dítě sedělo na místě spolujezdce. Čtrnáctileté dítě museli hasiči ze zdemolovaného vozu vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Chlapec měl utrpět poranění nohy," přidala podrobnosti Vendula Horáková, mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

U nehody během chvíle přistály také dva vrtulníky Letecké záchranné služby z Hradce Králové a také Brna, které transportovaly dvě děti do nemocnice. "Třetí zraněné dítě bylo do nemocnice převezeno sanitním vozem. Hasiči poté odstranili následky nehody. Vrak vozidla naložili na hasičský kontejnerový automobil a převezli k expertíze na policejní stanici. Příčiny nehody vyšetřují policisté," uzavřela.