"Sedmašedesátiletý řidič traktoru s přívěsem, který vyjížděl mimo komunikaci na silnici II/360, chtěl odbočit vlevo a pravděpodobně nedal přednost v jízdě pětatřicetiletému řidiči Škody Octavie. Došlo ke střetu, při kterém byl zraněn řidič Octavie i jeho dva spolucestující. Se zranění byli všichni tři odvezeni do litomyšlské nemocnice," upřesnila tisková mluvčí policie Lenka Vilímková.

Na místo vyjely dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. "Záchranáři ošetřili tři muže se středně těžkými zraněními hlavy, horních a dolních končetin. Dva z nich byli převezeni do nemocnice v Litomyšli. Jeden z mužů byl transportován s poraněním obličeje do Pardubické nemocnice," sdělil k zásahu tiskový mluvčí záchranky Aleš Malý.

Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní. Předběžně vyčíslená škoda na traktoru je podle policie 25 tisíc, na Octavii 300 tisíc. Nehoda je nadále v šetření. "Budeme čekat na lékařskou zprávu z nemocnice a podle toho bude stanovena právní kvalifikace," dodala Lenka Vilímková.

Podle jednoho z diskutujících na sociálních sítích nebyl traktor, který krátce před nehodou jel po silnici z Litomyšle na Poličku, dobře osvětlený. "Předjížděli jsme lesácký traktor s vlekem, který nebyl moc osvětlený, na vleku pověšený troúhelník, nebyl moc vidět," napsal.