"Shlédli jsme kamerový záznam, vyslechli svědky a řidiče. Kolegové neshledali, že by jednání řidiče naplňovalo znaky skutkové podstaty některého z trestných činů a proto věc oznámíme příslušnému správnímu orgánu k řešení," uvedla krajská policejní mluvčí Dita Holečková.

Společnost ICOM transport podle vyjádření personální ředitelky jízdu na červenou neschvaluje. "S řidičem jsme situaci okamžitě řešili a samozřejmě se to odrazí v jeho hodnocení. Policii, která případ prošetřovala, jsme poskytli součinnost," sdělila Deníku ve středu dopoledne Marcela Průchová.

Za volantem autobusu, který riskantním manévrem projel přes nechráněný železniční přejezd, seděl řidič, který u společnosti pracuje už sedm let. "Jedná se o zkušeného řidiče, na kterého nikdy nebyly žádné stížnosti a který do této doby jezdil zcela bez nehod," pokračuje Marcela Průchová. Společnost zároveň vyvrátila xenofobní výkřiky, že se mělo jednat o zahraničního zaměstnance, konkrétně z Ukrajiny, které se objevily na sociálních sítích.

Podle společnosti ICOM transport řidič tvrdí, že se nic jiného dělat nedalo. "V momentě, kdy se s vozem přibližoval k přejezdu, se rozsvítila výstražná červená světla a vozidlo jedoucí před ním prudce zabrzdilo. V tom okamžiku řidič vyhodnotil situaci tak, že vozidlo předjel, aby zabránil střetu," vysvětluje Marcela Průchová.

Zdroj: Facebook

Případ začali policisté z obvodního oddělení v Moravské Třebové prověřovat v pondělí dopoledne, ve středu bylo šetření u konce. Jestli šlo o přestupek nebo ne, posoudí moravskotřebovský městský úřad.