„Řidič felicie po projetí pravotočivé zatáčky svým vozidlem přejel do protisměru, kde se levou přední částí svého vozidla střetl s levým bokem vozidla kia,“ sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn. Testy na alkohol byly u obou řidičů negativní.

O pár minut později byla na linku 158 oznámena další dopravní nehoda. Jednalo se o osobní vozidlo citroen, jehož řidič jedoucí od Trstěnice na Litomyšl nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky. „Při projetí levotočivou zatáčkou vyjel ze silnice, střetl se s dopravní značkou a skončil částečně v potoce,“ popsala nehodu policejní mluvčí.

Na místě zasahovali i hasiči. „Přes hrdlo nádrže došlo k malému úniku benzínu. Hasiči zasypali uniklé látky a zabránili i možnému úniku do potoka. Dále vyprostili vozidlo pomocí jeřábu,“ sdělila Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun a na poškozené dopravní značce tři tisíce. Ke zranění řidiče nedošlo a Alkohol byl vyloučen na místě havárie dechovou zkouškou.