Pozadí tragédie zveřejnila slovenská média. Nehoda se stala na rovném, širokém, ale velmi rychlém úseku státovky asi dva kilometry před tunelem Hřebeč. Kamion jedoucí od Litomyšle tady naboural do třech osobních aut. Výsledkem jsou tři mrtví ze slovenského osobního auta, pouze jeho řidič, bývalý ředitel Tesly Stropkov, s těžkými zraněními přežil, a další dva lehce zranění. Dva mrtví muži byli někdejší zaměstnanci firmy a třetí obětí je manželka řidiče, profesí oblíbená učitelka. Mířili na oslavu partnerské společnosti do Pardubic. 

O nehodě jsme psali zde:

Následky tragické nehody u Koclířova, 8.6.2023
Při nehodě tří aut a kamionu u Koclířova zemřeli tři lidé, I/35 byla uzavřená

Řidič vozu Škoda Superb byl letecky transportován s těžkými zraněními do Brna, jeho stav je nyní už podle slovenského webu novinky.sk stabilizovaný. Zraněn byl i řidič druhé Škody Superb, byl hospitalizován ve svitavské nemocnici. Šofér kamionu byl zraněn jen lehce a nemusel být hospitalizován. Provedená dechová zkouška u něj vyšla negativně. Řidička třetího osobáku, Škody Karoq, vyvázla bez zranění. 

Kamion po nárazu zatarasil celou silnici, jeho kabina zůstala opřená ve svahu. Silnice byla osm hodin neprůjezdná.  

Šlo o jednu z nejtragičtějších letošních nehod na českých silnicích. Jen o šest kilometrů dál směrem na Litomyšl v polovině dubna při jiné nehodě zahynuli při čelní srážce BMW a Audi taktéž tři lidé.