Nový pracovní týden začal tragicky. V pondělí došlo krátce po osmé hodině ráno k dopravní nehodě u Zadního Arnoštova. Podle původních informací mělo k bouračce dojít u Vranové Lhoty, ale policie upřesnila, že k čelní srážce dvou aut nakonec došlo u Zadního Arnoštova.

Na místo nehody vyjely krátce po čtvrt na devět hasičské vozy ze tří stanic. „Hasiči museli ihned po svém příjezdu vyprostit ze zdemolované části vozu Opel Astra řidiče, který tam zůstal zaklíněný," uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Pětašedesátiletý muž na místě zemřel, jeho stejně stará spolujezdkyně skončila v nemocnici. „Řidič Opelu Astra jel směrem na Jevíčko a z dosud neznámých příčin vjel do protisměru a levým bokem narazil do protijedoucího automobilu Peugeot Boxer," sdělila k nehodě policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Čtyřiašedesátiletý řiidič druhého auta při nehodě utrpěl lehké zranění. Na místo přiletěl také vrtulník záchranné služby, který nakonec odletěl prázdný. Na autech dohromady vznikla škoda za 100 tisíc korun. Příčiny nehody policisté vyšetřují.