Během uplynulého víkendu operační důstojník na lince 158 přijal celkem pět oznámení o volně pobíhajících psech. Hned v pátek odpoledne v obci Dolní Libchavy viděl muž volně pobíhat hnědého psa a tak zavolal. Policisté hned kontaktovali starostku obce. Celá věc se vyřešila během pár okamžiků, jelikož majitel byl na blízku a na zapískání k němu jeho pejsek hned přiběhl.

V sobotu u obce Časy a Opatovec pobíhali psi přímo po silnici, kdy řidiči kolem jedoucích aut museli brzdit a dávat pozor, aby nedošlo k nehodě. V obou těchto případech došlo k odchycení psů na místě, a k předání jejich majitelům. U Budislavi oznamovatelka našla kokršpaněla, který měl na sobě psí známku. Kontaktovala tedy starostu a na policisty se obrátila jen proto, aby o nálezu věděli, kdyby se ozval majitel. V neděli, tentokrát v obci Pastviny na orlickoústecku, volně pobíhal černý pes. Policisté se i v tomto případě spojili se starostou a ten již věděl, komu malého cestovatele předat.

Ani v jednom případě naštěstí nedošlo ke zranění ani kolemjdoucích ani volně pobíhajících psů a všichni výletníci se v pořádku vrátili ke svým majitelům.