Při měření rychlosti projíždějících vozidel za nimi přišel muž a žádal o radu. Nevěděl, co má dělat. Již druhý den pohřešoval svého bratra, který navíc nezvedal mobilní telefon. V trvalém bydlišti mu nikdo neotvíral. Měl strach, že by se mohlo něco stát. „Požádal policisty, aby ho k domu doprovodili a zjistili, zda třeba není pohřešovaný uvnitř,“ uvedla mluvčí policie Anna Štegnerová.

Policisté informace předali okamžitě operačnímu důstojníkovi. Ten rozhodl, že hlídka zajede k uvedenému domu. „Při vnější obhlídce domu policisté zjistili, že v jedné místnosti leží na zemi osoba, která na první pohled nejeví známky života. Vzhledem k vážnosti situace násilím otevřeli dveře, a to za přítomnosti příbuzného. Muž, který ležel na zemi, měl sice vážné zdravotní problémy, ale naštěstí dýchal a snažil se i částečně komunikovat,“ dodala Anna Štegnerová.

Jeden z policistů přivolal lékařskou pomoc. Do příjezdu sanitky se mu přítomní snažili poskytnout první pomoc. Několik minut na to si nemocného převzali lékaři do své péče a dům proti vstupu cizích osob zajistil příbuzný. Právě on svému bratrovi vlastně zachránil život a jemu patří dík.