V neděli kolem desáté hodiny večerní volala policistům do Moravské Třebové obsluha z místní čerpací stanice, že na parkovišti u pumpy Škoda Felicia nabourala do zaparkovaného vozidla a z místa ujíždí.

"Když kolegové přijeli na benzinu, svědci jim ukázali směr, jakým vozidlo ujíždělo. Netrvalo dlouho a policisté měli vozidlo na dohled. Řidič dostal pokyn k zastavení, čehož hned nedbal, nicméně za chvíli najel s vozidlem na chodník a zamkl se uvnitř. Po výzvách a donucovacích prostředcích skončil čtyřicetiletý řidič v poutech," uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Jak dodala, bohužel ani pozitivní dechová zkouška ve výši 3,06 promile alkoholu v dechu, ani to, že nevlastní řidičské oprávnění, ho neodradilo od toho, aby za další dvě hodiny do auta sedl znova a opět řídil.

"Toho si naštěstí všimli venku hlídkující policisté. Tentokrát s výsledkem 2,48 promile alkoholu v dechu už řidič nekompromisně putoval přespat na protialkoholní záchytnou stanici," uvedla Holečková.

Policie sdělila, že kromě ujetí od dopravní nehody se tak řidič bude zpovídat i z řízení bez řidičského oprávnění, neuposlechnutí výzvy policistů a z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.