Okolnosti havárií nadále vyšetřuje policie, ale podle mluvčí Anny Štegnerové se pravděpodobnými příčinami  jeví jednak nepřiměřená rychlost, nesprávný způsob jízdy a také alkohol.

Bez zranění vyvázla řidička, které po nehodě policisté naměřili v dechu přes dvě promile alkoholu. Nehoda se stala v sobotu před sedmou hodinou ráno na silnici I/43 ve směru od Opatova na Lanškroun. „Při průjezdu zatáčkou osmnáctiletá žena za volantem nezvládla řízení, vyjela mimo komunikaci, kde narazila do dopravní značky a tu poškodila," sdělila Anna Štegnerová. Způsobené škody na vozidle i dopravní značce jsou předběžně odhadnuty na pětatřicet tisíc korun.

Ve stejný den na silnici ve směru od Pohodlí na Litomyšl havaroval 24letý řidič. „Při výjezdu ze zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svého vozu, vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Po nárazu utrpěl zranění. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na osmdesát  tisíc korun," uvedla mluvčí.

Prozatím neznámý řidič ve Svitavách na Olomoucké ulici  poškodil po půl jedenácté v noci na železničním přejezdu sklápějící se závoru. Po nehodě z místa odjel. „Škoda na poškozené železniční závoře byla předběžně odhadnuta na tři tisíce korun," dodala Anna Štegnerová.