Doplatily na to hned tři ovce volně pobíhající po frekventované silnici. Na „pětatřicítce" je srazil řidič kamionu s nápravou. Nepomohlo ani to, že jel místem nedaleko Hřebečského tunelu, kde se nehoda stala, pouze osmdesát kilometrů za hodinu. „Ani jedna ze tří ovcí bohužel srážku nepřežila. Tato nehoda se stala 28. března krátce před třiadvacátou hodinou na silnici I/35 nedaleko tunelu Hřebeč," potvrdila okolnosti neštěstí tisková mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Škody na vozidle policisté vyčíslili na třicet tisíc korun. „Uhynulá zvířata měla hodnotu devět tisíc korun," dodala Štegnerová.

vcím však po incidentu už nikdo život nevrátí. Přitom k podobnému neštěstí nemuselo být daleko už před nedávnem. Už na Nový rok se totiž zhruba ve stejných místech vyskytoval kůň. Jenže tehdy pomohla i duchapřítomnost řidičů. „si to na Moravskou Třebovou. Naštěstí řidiči na tuto situaci zareagovali duchapřítomně a zavolali na linku 158," uvedla tehdy Anna Štegnerová k případu. Lidem se tehdy navíc povedla ještě jedna perlička. Koně „zkrotili" ještě předtím, než na místo doradili strážníci městské policie a také hlídka svitavských policistů. „Byl krotký a společně s nimi odevzdaně čekal na krajnici. Aby v místě nedošlo k nějaké kolizi, upozorňovaly na přítomnost postávajícího hloučku lidí a koně blikající majáky vozidla Městské policie," dodala. Kůň tehdy utekl z nedaleké ohrady. Na sobě měl ohlávku a deku proti prochladnutí.