“Podařilo se nám ustanovit řidiče - cizince, budeme ho vyslýchat a podle toho budeme postupovat dál,” sdělila mluvčí policie Markéta Janovská.

"Ve středu okolo půl sedmé ráno nám projíždějící řidič na linku 158 oznámil havarované vozidlo v lese, na silnici II/360 mezi Litomyšli a Poličkou, 'na Dolečkách'. Jednalo se o vozidlo Nissan Qashqai, které bylo vjeté mezi stromy tak, že jsme museli požádat hasiče, aby se k vozidlu doslova prořezali motorovými pilami. Ve vozidle se nikdo nenacházel a z vozidla byly odstraněny i registrační značky," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Záhadná nehoda na silnici mezi Litomyšlí a Poličkou
Záhada pro policii. Auto bez řidiče a espézetek skončilo napasované mezi stromy

Ve středu dopoledne vydali k nehodě informace také profesionální hasiči.

"V Dolním Újezdu zasahovaly ve sváteční ráno dvě jednotky hasičů u nehody vozu, který skončil mimo vozovku. Automobil zůstal doslova namáčknutý mezi kmeny stromů. Hasiči se k vozu ani nemohli dostat. Po dohodě s policisty jsme zajistili provozní kapaliny, aby neunikaly. Pomocí motorových pil si pak hasiči museli vytvořit cestu a auto ze spleti větví a kmenů a pomoci jeřábu vyprostili," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Mohlo by vás zajímat: Festivalové léto na Svitavsku přinese Smetanovu Litomyšl, Queenie nebo Abba Show

Zdroj: Den Fotbalu Polička