„V sobotu krátce před 16. hodinou došlo na silnici III. třídy číslo 31710 k vážné havárii motocyklisty," popsala policejní tisková mluvčí Andrea Muzikantová. Motocykl značky KTM řídil 18letý mladík, který jel ze směru od obce Zaháj na Tisovou. Podle prvotních informací řidič motocyklu pravděpodobně ve vysoké rychlosti nezvládl řízení, vyjel mimo silnici a havaroval v levém příkopě. Na místo přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, který zraněného motocyklistu transportoval do královéhradecké fakultní nemocnice.

Dechovou zkoušku vzhledem ke zranění mladého muže nebylo možné provést, a proto policisté nařídili odběr krve. „Policisté na místě zjistili, že na motocyklu nebyla umístěná registrační značka a nemá ani sjednané zákonné pojištění. Policisté na místě havarovaný motocykl zajistili k případnému znaleckému zkoumání," dodala Andrea Muzikantová. Přesné příčiny a okolnosti havárie vyšetřují orlickoústečtí dopravní  policisté.

„Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému," potvrdila také tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková. Jednalo se o jedinou sobotní vážnou nehodu v Pardubickém kraji. Větší riziko na silnicích ale může motoristům hrozit zítra. Podle předpovědi meteorologů totiž lze očekávat sněžení přecházející v déšť, který může na prochlazených površích přechodně místy namrzat a tvořit slabou ledovku. Výstraha platí od dnešní půlnoci do zítřejší 15. hodiny pro Pardubický i Královéhradecký kraj.