"Právě jsem obdržel informaci, že mezi Hradcem nad Svitavou a Březovou nad Svitavou došlo k nehodě autobusu se 40 cestujícími. Kvůli počtu zraněných byl aktivován traumaplán. Podle předběžných informací mají cestující lehčí až středně těžká zranění. Vedle posádek Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje vypomáhají i kolegové ze ZZS Jihomoravského kraje," sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Svitavy směr Březová, převrácený autobus.Svitavy směr Březová, převrácený autobus.Zdroj: Martina Beranová

Zásah složek integrovaného systému u havárie autobusu si nevyžádal úplné uzavření komunikace. Doprava je řízena policií kyvadlově.

"V autobuse jelo 45 cestujících a řidič. Jednadvacet lidí utrpělo zranění, z toho dvě středně těžká," potvrdila mluvčí krajského ředitelství policie Andrea Muzikantová.Náledí, silný vítr a sněžení se na nehodě autobusu zásadně podepsaly. Sedmadvacetiletý řidič, který utrpěl lehké zranění, bojoval s bočním větrem a sníženou viditelností. "Nehoda je v šetření, ale samozřejmě i toto může být jeden z důvodů," nevyloučila Muzikantová.

U letiště v Lezníku musela být kvůli vyproštění vozidla uzavřená vozovka.
Vítr a sníh komplikují dopravu v celém kraji. V terénu jsou všechny jednotky

"Mimořádná událost převráceného autobusu na hlavním silničním tahu ze Svitav na Brno byla ukončena ze strany Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v 10.58 h. V autobuse bylo celkem 45 osob, z toho 21 s lehčím a středně těžkým zraněním. Rozvoz byl proveden do okolních nemocnic ve Svitavách, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Pardubic. Sedm osob bylo potom převezeno k ošetření do Brna. Dalších 24 nezraněných osob bylo z místa odvezeno hasičským autobusem," dodal hejtman Netolický.