Od pátku do pondělního rána řešili dopravní policisté ze Svitav devět nehod. „Znepokojivé je, že tři kolize byly pod vlivem alkoholu. I přes četnost dopravně bezpečnostních akcí, někteří řidiči stále spoléhají na štěstí, že právě oni kontrole uniknou,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Sérii nehod odstartovala srážka se zvěří, a to dvě hodiny po páteční půlnoci. Řidiči jedoucímu od Moravské Třebové směrem na Mohelnici vběhlo do cesty divoké prase. Střetu nemohl šedesátiletý muž zabránit. Zvíře uhynulo. Škoda na vozidle je padesát tisíc korun.

Mladý, pětadvacetiletý řidič zaměstnal policisty v pátek v ranních hodinách. Zřejmě vjel na nezpevněnou krajnici, kde narazil do betonového mostku. Kolize se obešla bez zranění, přesto vznikla hmotná škoda ve výši 95 tisíc korun. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou.

Teprve 18letá řidička zažila horké chvíle ve vozidle Škoda Felicia v pátek v podvečer. Při výjezdu z Litomyšle na Morašice pravděpodobně nezvládla řízení, vjela do protisměru a následně do příkopu, kde se vůz převrátil. První pomoc ženě poskytla osádka rychlé záchranné služby, následné péči se jí dostalo v nemocnici, kam byla převezena.

U nehody, která se stala v sobotu hodinu po půlnoci ve Svitavách, zřejmě sehrál roli alkohol. Řidič se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a havaroval mimo silnici. Opela zastavil až čelní náraz do stromu. Ve vozidle se nacházely další dvě osoby, spolujezdkyně skončila se zraněním v nemocnici. "Dechová zkouška prokázala u řidiče přítomnost alkoholu, a to 0,54 promile," informovala policejní mluvčí Hana Kaizarová. Provinilci byla zakázána další jízda a na místě mu byl odebrán řidičský průkaz. Případ nadále šetří dopravní policisté ze Svitav.

Další nehoda, kde byl pozitivní výsledek na přítomnost alkoholu, se stala na jedné z ulic v Poličce. Jak uvedla Hana Kaizarová, řidič přejel do protisměru a narazil do zaparkovaného vozidla, poté šel vše nahlásit na policejní služebnu. Hodnota, která se objevila na přístroji dosáhla téměř dvě promile. Policisté navíc zjistili, že osmnáctiletý mladík není držitelem řidičského oprávnění.

Škoda čtyřicet tisíc korun, zranění řidiče a dvou žen. To je výsledek kolize z neděle. Muž s 2,1 promile usedl za volant a vyrazil na Jevíčko. V zatáčce zachytil o krajnici a renault se dostal do smyku. Neovladatelný vůz vyjel mimo silnici, kde přerazil sloup místního rozhlasu.