Tragická událost se stala na konci peronu na nádraží v Moravské Chrastové. Střet s osobním vlakem nepřežil muž. Provoz na trati Brno - Česká Třebovábyl přerušen. Na místězasahovala policie, záchranka, profesionální a drážní hasiči.

„K nehodě došlo na konci peronu na nádraží v Moravské Chrastové,“ potvrdil operační důstojník hasičů. Nehoda se stala kolem půl sedmé večer.

Muž střet s vlakem nepřežil. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského byl provoz na trati přerušen až do nočních hodin.

Motorkář se srazil s autem

Kráce po sedmé hodině večer došlo k neštěstí také ve svitavském Lačnově. Zde zahynulkousek za školou ve směru ke křižovatce se silnici I/35při dopravní nehodě třicetiletý motorkář."Zasahovali jsme u dopravní nehody motocyklu a osobního automobilu," potvrdil operační důstojník hasičů.Jednalo se o boční náraz motocyklu do osobního vozidla. Na motocyklu cestovali dva mladíci. Hasiči i zdravotníci oživovali zraněného řidiče více nežtřicet minut. Svému zranění na místě ale nakonec podlehl. Spolujezdec utrpěl vážná zranění a byl převezen do nemocnice. Jakého rozsahu jsou zranění spolujezdce, mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová neupřesnila. Potvrdila jen že vyšetřování případu si na místě převzal komisař kriminální policie. Ve vozidle nebyl nikdo zraněn. Hasiči vyčkali do chvíle, kdy policisté vyšetřili nehodu, a poté odstranili následky nehody. Kolem deváté hodiny večer pomohli policistům naložit motocykl, aby jej mohli dovést na policejní dvůr.Tam podle mluvčí svitavské policie dojde i na ohledání motocyklu.

Silnice byla po dobu vyšetřování nehody průjezdná jen kyvadlově.

Počet obětí dopravních nehod na silnicích svitavského okresu za letošní rok se tak na čísle sedm na dlouho nezastavilo. Po úterní nehodě dvou kamionů plně naložených ocelovými výztuhami do betonu, kdy zemřel jeden z řidičů, změnila černá čísla statistik další tragédie.

(syh, kk)