„Vozidlo po nárazu do svahu zůstalo stát částečně na krajnici v levém pruhu. Po příjezdu hasičů byl již řidič v péči zdravotnické záchranné služby, která zraněného na místě ošetřila,“ uvedla Jana Poláková z HZS Pardubického kraje. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru, odpojili akumulátor a sorbentem zasypali vyteklý olej na silnici.

Po vyšetření dopravní nehody policií hasiči vytáhli auto pomocí navijáku na silnici a pomohli s naložením na vozidlo odtahové služby.

Provoz ztížily nehody, příští týden začne uzavírka na I/35  

Litomyšl - Dvě dopravní nehody zkomplikovaly včera ráno provoz v Litomyšli. Kolem půl osmé se srazila dvě osobní auta v Sokolovské ulici. Jen o pár desítek minut později došlo k další nehodě, tentokrát na průtahu silnice I/35 městem. Podle svitavského policejního mluvčího Ondřeje Zemana dopravu na místě řídila policie. Provoz navíc komplikovaly stavební práce na komunikaci, které mají za následek každodenní několikakilometrové kolony na obou výjezdech z města.

Příští týden navíc začne v úterý 15. května v úseku Řídký – Tržek – Litomyšl obnova živičného povrchu. Stavební práce si vyžádají částečnou uzavírku silnice I/35 a jednosměrnou objížďku.

Až do 19. srpna bude objížďka Litomyšl – Cerekvice nad Loučnou vedena přes Sedliště a Bohuňovice. „Trasa začíná u bývalého Terozu, takže zasáhne část Lánů. Na křižovatkách na objízdné trase dojde pravděpodobně ke změnám přednosti v jízdě,” vysvětlil Pavel Jiráň, vedoucí odboru místního a silničního hospodářství litomyšlské radnice.