"Když pořádně chumelí, což nám meteorologové slibují již na nadcházející víkend, 'ometete' sněhovou čepici ze svého vozu a odstraníte i případný led? Bohužel zdánlivě malé množství ledu na čelním skle zásadně ohrožuje nejen Vás, ale zejména další účastníky silničního provozu, které můžete snadno přehlédnout," varuje mluvčí krajských profesionálních hasičů Vendula Horáková.

A vyzývá řidiče, aby nezapomínali na povinnost řádně očistit vozidlo před jízdou od sněhu a ledu. Týká se to osobních, ale také nákladních vozů, kdy zejména velké kusy ledu odletující ze střech návěsů představují značné nebezpečí.

Led poškodil další auta
Led z kamionu poškodil tři auta

"Podívejte se na video, které jsme pořídili, když jsme projížděli Pardubický kraj. Odlétávající led ze střechy návěsu kamionu je při jízdě velmi nebezpečný. Ve videu je i slyšet, jak odlétávající kousky ledu dopadaly na čelní sklo osobního vozu a velká část ledu odlétla až do druhého jízdního pruhu," poznamenala Horáková.

Podobnou zkušenost má i řidička Dana Medková z Litomyšle, jež svůj příběh vyprávěla Deníku. "Minulý týden jsem jela za kamionem na Hradec Králové. Padaly z něj kusy sněhu a ledu, musela jsem zastavit a počkat, aby mi poodjel… Manžel mi potom ale tvrdil, že ometat horní plachtu návěsu kamionu je pro řidiče docela problém, čímž je vlastně omlouval," řekla Medková.