V pátek před polednem vyjely jednotky z Lanškrouna, Žichlínku a Tatenic k požáru mýtiny u obce Hoštejn.

„Na pomoc byla povolána i jednotka z obce Hoštejn z Olomouckého kraje. Plameny poničily mladé nově vysázené stromky na ploše 50 krát 100 metrů. Vzrostlý les se před ohněm podařilo uchránit. Škoda nebyla na místě vyčíslena," uvedl zastupující mluvčí hasičů Miroslav Polák.

Po klidné noci v sobotu ráno vyjeli hasiči z Pardubic a Sezemic k požáru komínu. Ten se naštěstí nerozšířil, a tak nevznikly škody na majetku.

Vítání veteránské sezóny Litomyšl 2024
FOTO, VIDEO: V Litomyšli přivítali sezónu veteránů

K hrozivě vypadající nehodě spěchali profesionální a dobrovolní hasiči z Litomyšle. „Před půl šestou mezi obcemi Sedliště a Bohuňovice došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Jedno vozidlo skončilo na boku v příkopě. Záchranná služba odvezla jednoho zraněného do nemocnice a další osoby zůstaly po vyšetření na místě," dodal Polák. Příčinu nehody vyšetřuje policie.

Neobvyklý zásah mají hasiči na kontě v Pardubicích. Tady vyjížděli po půl šesté k nakloněnému sloupu trolejového vedení. „Unikající voda ho podemlela a hrozil pád na komunikaci," podotkl Polák. Na místo dorazili také zástupci dopravního podniku a vodovodů a kanalizací. Pro stabilizaci sloupu musel být povolán jeřáb.

Mohlo by vás zajímat: Stavba D35 u Svitav pokračuje. Výsuv konstrukce mostu přes I/35 začne v květnu

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvorníková