"Operační středisko Krajského ředitelství policie Pardubického kraje přijalo dnes v 15:46 oznámení o havárii kluzáku na poli u obce Pohledy na Svitavsku. Na místo ihned vyrazili svitavští policisté, aby zjistili situaci na místě," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Pilot byl pravděpodobně vlivem povětrnostních podmínek donucen k přistání, při kterém měl křídlem zavadit o zem. Letadlo se mělo roztočit a přitom došlo k poškození směrovky, dále se uvnitř kabiny uvolnil ovládací panel, který rozbil plexisklo.

"Kluzák pilotoval 41letý muž, který naštěstí neutrpěl při přistání žádné zranění. Kolegové s ním provedli dechovou zkoušku, která se ukázala jako negativní. Škoda na kluzáku byla předběžně odhadnuta na 60.000 korun. Případ svitavští policisté zaevidovali. Příčiny a okolnosti havárie kluzáku budou předmětem dalšího šetření," dodala.

 Pilot byl pravděpodobně vlivem povětrnostních podmínek donucen k přistání, při kterém měl křídlem zavadit o zem. Pilot byl pravděpodobně vlivem povětrnostních podmínek donucen k přistání, při kterém měl křídlem zavadit o zem.Zdroj: Policie ČR