„Řidič Fiatu Ducato, který jel od Studené Loučky směrem na Mohelnici, vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem Renault Magnum. Dodávka se od kamionu odrazila zpět do svého jízdního pruhu, kdy do ní zezadu narazilo nákladní vozidlo Iveco, “ popsal mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Řidič dodávky, kterým byl třiatřicetiletý muž ze Zábřežska, svým zraněním na místě podlehl. Z trosek vozu jej museli vyprostit hasiči. S těžkými zraněními záchranáři transportovali do nemocnice také třiatřicetiletého řidiče nákladního vozu Renault, do kterého dodávka narazila čelně.

„V nákladním vozidle zůstal po střetu uvězněný řidič. Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení uvolnili zaklíněné dolní končetiny zraněného a předali jej do lékařské péče zdravotnické záchranné služby,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Podle náměstka ředitele zdravotnické záchranné služby Jan Weinberga muž utrpěl otřes mozku, zlomeninu ruky a pohmožděniny. „Muž byl transportován do olomoucké fakultní nemocnice,“ sdělil Weinberg. Řidič vozu IVECO, třiapadesátiletý muž z Lanškrouna, se zranil lehce a zdravotníci ho ošetřili na místě.

Hasiči na místě likvidovali velký únik provozních kapalin ze všech havarovaných automobilů, na místě operovalo několik jednotek. „Jednalo se o nejvážnější dopravní nehodu, u které jsme v poslední době zasahovali. Byla srovnatelná s havárií, která se začátkem prosince stala u Zvole. Tehdy osobní vůz vjel pod kamion,“ řekl velitel šumperské stanice hasičů Karel Ondruch. Škodu na vozidlech odhadli policisté na 800 tisíc korun.

Nehoda zkomplikovala na několik hodin dopravu na hlavním tahu mezi Mohelnicí a Hradcem Králové. Osobní auta byla z Mohelnice odkláněna na vedlejší silnice, které vedou přes Krchleby a Maletín. Úzká zasněžená komunikace ale nebyla sjízdná pro kamiony, které musely čekat. Hlavní tah byl částečně zprůjezdněn kolem jedenácté hodiny, policisté dopravu řídili kyvadlově. Letos se na Šumperku jedná o první tragickou nehodu v letošním roce.