U Skleného havaroval před osmou hodinou ráno řidič s nákladní soupravou. Šofér při výjezdu ze zatáčky zřejmě dostal na zasněžené vozovce smyk. Přívěs se převrátil a narazil do stromu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vzniklá škoda se vyšplhala na 90 tisíc korun. Řidič na místě zaplatil blokovou pokutu.

Pravděpodobně nedání přednosti v jízdě mělo za následek dopravní nehodu v Bystrém. Krátce před třetí hodinou odpoledne strhl řidič autobusu řízení a narazil do plotu u rodinného domu. Předešel tak střetu s nákladním automobilem. Škody policisté vyčíslili na 40 tisíc korun. Žádný z účastníků nehody nebyl zraněn. Komunikace v místě nehody byla průjezdná pouze pro osobní vozidla. Ostatní řidiči museli počítat se zdržením. Okolnosti nehody jsou nadále v šetření policistů.

Ve stejnou dobu na přechodu pro chodce v Litomyšli srazil řidič s osobním autem chodkyni. Dvanáctiletá dívka vstoupila motoristovi přímo do jízdní dráhy na ulici T. G. Masaryka. Řidič nedokázal náhlému střetu zabránit. Lehce zraněnou dívenku naložil do vozidla a odvezl ji do nemocnice. Po ošetření ji lékaři propustili do domácího ošetřování.

Policisté vyjížděli ještě kolem půl šesté večer do Koclířova. Na silnici I/35 upadlo avii jedoucí od Moravské Třebové na Svitavy pravé zadní kolo. Řidič vjel s vozem do protisměru, kde narazil do Škody Octavia. Posádka vozu vyvázla bez zranění. Vzniklá škoda přesáhla hranici 100 tisíc korun.