Policisté vyjížděli čtyřikrát dopoledne a třikrát odpoledne. Kolize se obešly bez vážných zranění. Hmotné škody nepřekročily hranici sto padesáti tisíc korun. „Pravděpodobnými příčinami se jeví nepřiměřená rychlost, nedání přednosti a nesprávný způsob jízdy. U žádného z účastníků jsme nezjistili, že by byl pod vlivem alkoholu či návykové látky," sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Bez zranění se obešel ranní srážka dvou vozidel poblíž Linhartic s hmotnou škodou vyčíslenou předběžně na dvaačtyřicet tisíc korun. Krátce před jednou hodinou odpoledne vyjeli policisté k Rozstání, kde havaroval řidič s osobním autem. Podle mluvčí dostal patrně na vozovce smyk, vyjel do protisměru, kde narazil do zaparkovaného automobilu. Řidič havarovaného vozu utrpěl zranění hlavy a byl hospitalizován v nemocnici. Hmotné škody na poškozených vozidlech policisté odhadují na třicet tisíc korun.

V průběhu šetření nehody dostali policisté oznámení o další nehodě. Tentokrát v Litomyšli. „Při přejíždění z levého jízdního pruhu do pravého měl jeden z řidičů ohrozit řidiče osobního motorového vozidla, který patrně včas nestačil zareagovat a došlo ke střetu," popisovala událost Anna Štegnerová.
Kolem půl třetí odpoledne vyjížděli policisté od nehody v Litomyšli do Borušova. „Řidič jedoucí od Olomouce na Moravskou Třebovou si s největší pravděpodobností neponechal dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za vozidlem jedoucím před ním. Řidič vozu ale musel z důvodu vyvolaného silničním provozem zastavit, a tak došlo ke střetu," uvedla tisková mluvčí. Jeden z účastníků nehody skončil s poraněnou páteří v nemocnici. Po ošetření jej lékaři propustili do domácího léčení. Škoda na vozidlech dosáhla na sedmdesát tisíc korun.

Další tři nehody, které se v průběhu dne staly, sice nevyžadovaly přítomnost policistů, ale přesto je řidiči zavolali. Viníci na místě zaplatili blokovou pokutu.