Policisté obdrželi krátce po půl čtvrté ráno informaci o dopravní nehodě na silnici I/35. Kousek za kruhovým objezdem se srazila cisterna vezoucí čokoládu a nákladní auto s návěsem naplněný paletami s materiálem pro automobilový průmysl.

„Řidič, který jel ve směru na Svitavy, pravděpodobně usnul a narazil do protijedoucího vozidla," sdělila policejní mluvčí Lenka Vilímková. Šoféři byli lehce zraněni. Zkouška na alkohol byla u obou negativní. Škoda na automobilech byla odhadnuta na více jak dva miliony korun. Kromě vozidel byla poškozena i svodidla.

Na místě zasahovali i hasiči. Sorpčním materiálem posypali uniklé ropné látky z prasklé nádrže kamionu. Zbylou naftu poté přečerpali do připravených nádob. Po vyšetření nehody policisty hasiči odstraňovali následky nehody. „Náklad kamionu byl postupně přeložen do náhradního vozu a obě auta byla z místa nehody odtažena," informovala Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje. Odstraňování následků nehody skončilo krátce před jednou hodinou odpolední.

Krátce po nehodě byla doprava odkloněna do města na ulici Svitavskou. Zde však došlo kolem půl sedmé k havárii vody a nastaly  další dopravní komplikace. „Je vilce pravděpodobné, že k poškození vodovodní přípojky došlo následkem zvýšeného počtu projíždějících nákladních automobilů," sdělila tisková mluvčí města Dagmar Zouharová. Výpadek vody naštěstí neohrozil provoz přilehlého domova pro seniory.

Pravdou je, že podloží pod ulicí Svitavskou není uzpůsobené na pomalu projíždějící kamiony. Město tak musí vyřešit, aby se podobná situace neopakovala. „Budu jednat se zástupci policie, aby se nestalo, že by objízdné trasy byly vedeny v obou směrech po Svitavské," sdělil strosta Mroavské Třebové Miloš Izák. Při nehodě na silnici I/35 nebývá zvykem, aby objízdná trasa vedla pouze uvedenou ulicí. Automobily mohou být navedeny například přes místní část Boršov.