K nehodě došlo zhruba půl kilometru za Svitavami mezi koncem Svitav a odbočkou na Vendolí v úseku na takzvaném "Písáku". Podle policejní mluvčí Hany Kaizarové narazilo zezadu auto do mopedu jedoucí před ním. Motocyklista vyletěl ze stroje a nejspíš narazil do Opelu Astra, s nímž se střetl. Vůz měl proražené čelní sklo. Na místo rychle spěchali i záchranáři, k nehodě byl přivolaný také vrtulník zdravotní záchranné služby.

"Na místo nehody letí vrtulník, těžce zraněného resuscitují," sdělila Hana Škuligová, tisková mluvčí krajských záchranářů. Třiapadesátiletého muže potom transportoval na traumatologické oddelění Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

"Pacient je ve velmi vážném stavu. Má rozlámanou lebku a mnohočetná poranění. Nyní je na umělé plicní ventilaci," uvedl Zdeněk Tušl, lékařský náměstek Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Šestatřicetiletý řidič Opelu Astra vyvázl z kolize s motorkářem bez zranění. Policisté na místě dechovou zkouškou vyloučili, že by před jízdou požil alkohol či omamné látky. "Další informace zatím nemáme, případ stále vyšetřujeme," dodala Hana Kaizarová. Nehoda se stala kolem druhé hodiny odpolední.

Na místě se okamžitě začaly tvořit kolony vozidel, silnice směrem na Poličku byla znovu průjezdná až půl páté odpoledne.