"Žena se pravděpodobně objevila s autem přes střechu, strhla dopravní značku, do mostku skončila zcela mimo vozovku. Hasiči ženu vyprostili bez použití hydraulického zařízení, hned ji umístili na páteřní desku a předali do zdravotní péče," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Podle serveru dopravniinfo.cz si musí řidiči už od rána i nadále dávat pozor na ledovku na silnici I/35 směrem z Litomyšle do Janova. Jedná se o úsek dlouhý 12 kilometrů, končící u Mikulče u Svitav. Výstraha je platná až do úterního rána.

Na silnici I/35 před benzinkou ONO ve směru od Vysokého Mýta směrem na Litomyšl se před 15. hodinou střetla dvě auta. Jedno mimo silnici, druhé uprostřed silnice. Nehoda je bez zranění. Doprava byla řízena kyvadlově, v 17 hodin už byl obnoven plný provoz.

Dvě osobní auta havarovala v Chrasti, oba řidiči při kolizi utrpěli zranění.Kamion zapadl v Hejnici na Orlickoústecku, sedmitunovému kolosu hrozilo, že sjede do příkopu. Hasiči ho vytáhli na vozovku, a to díky těžké technice v podobě automobilového vyprošťovacího vozu. Díky jim byla silnice opět brzy průjezdná.

V Bojanově na Chrudimsku zasahovaly jednotky hasičů ze Seče u kolize osobního vozu. "Řidička je několikaměsíčním dítětem byla převezena na kontrolu do nemocnice," dodala Vendula Horáková.

Podívejte se na fotkách na ranní nehody:

#galerie|4208145#

V Ústí nad Orlicí – Knapovci skončil řidič s osobním vozem částečně v příkopu. Hasiči pomohli řidiči z nesnází a auto vytáhli na silnici.Víc práce měly jednotky požární ochrany v Libkově na Chrudimsku u kolize kamionu, který zůstal vzpříčen přes celou vozovku. Silnice byla kvůli této události neprůjezdná.

Už ráno odstraňovali hasiči následky nehod v České Třebové, kde se střetl osobní automobil s nákladním autem převážejícím osobní vozy. Řidič osobního vozu byl v péči zdravotníků. Řidič z nákladního auta vyvázl bez zranění. Komunikace je průjezdná jedním pruhem.

V Dolní Čermné skončil zcela mimo komunikaci – mezi mostem a stromem – osobní automobil. Vůz hrozil pádem do potoka. Hasiči zajistili automobil proti pohybu, požáru i úniku látek.

V Rohovládově Bělé zase sjel autobus do příkopu. V autobuse byli čtyři cestující. Událost je bez zranění.