Smutná statistika tragických nehod, při kterých umírají neřidiči pokračovala i v sobotu v noci v obci Časy na Pardubicku. Na šílenou jízdu zde doplatil dvaatřicetiletý muž z Holic.

K neštěstí došlo na kraji obce kolem páté hodiny ranní. Audi s mladíkem za volantem vyletělo ze silnice v rychlosti, která notně překračovala stokilometrovou rychlost. Neovladatelný vůz se cestou roztočil a demoloval co mu přišlo do cesty. Přímo v cestě toho šíleného tance stála tři zaparkovaná osobní vozidla. V jejich blízkosti spali čerství maturanti. Neovladatelné auto je naštěstí minulo a zastavilo se až o plot blízkého domu, kde ještě stačilo zničit plynový uzávěr. Jak málo stačilo k obrovské tragedii netřeba příliš domýšlet.

„Řidič osobního vozu utrpěl při nehodě zranění, kterým na místě podlehl. Přivolaní hasiči pak zabránili i nebezpečí, hrozícímu z unikajícího plynu,“ uvedla Dana Hejkalová, tisková mluvčí pardubické policie.

Tragická bilance

Ve čtvrtek večer 26letý řidič v Chrasti na Chrudimsku přejel do protisměru a na chodníku zabil 29letou ženu s tříletým dítětem. Její druhé, teprve dvouleté dítě, tragédii přihlíželo. Viník byl pouze lehce zraněn a jak se zjistilo, nevlastní řidičský průkaz. Spekuluje se rovněž, zda nebyl zfetovaný.

Na počátku týdne pak u Krouny na státovce mezi Poličkou a Hlinskem vyjel řidič na rovném a širokém úseku ze silnice, on i jeho manželka byli na místě mrtví. Přežilo jen jejich půlroční miminko an zadním sedadle. I tady se zjistilo, že šofér neměl řidičák.